Blog stylowe wnętrza

Porady wnętrzarskie, Nowości, Inspiracje, Recenzje
Markizy okienne, czyli innowacja dająca pożądany chłód

Markizy okienne przyjazne są otoczeniu. Natomiast zbyt nagrzane szyby przez słońce zupełnie odwrotnie. Na jakie okienne rewolucje warto jest postawić w XXI wieku? Czy markizy okienne sprawdzą się w Twoim wnętrzu?

Mocno nagrzane szyby okienne to prawdziwa katastrofa wielu mieszkań, domów czy niekiedy nawet biurowców. Walka z upałem do niedawna była nierówna, ponieważ funkcjonujące rozwiązania nie dawały stuprocentowej satysfakcji. Warto jest postawić na innowacyjne rozwiązania, jakimi okazują się być markizy okienne.

O zaletach markiz okiennych

Korzyści markiz okiennych mamy szansę docenić zarówno w dzień, ale i nocy. Skutkuje to tym, że doskonale zapobiega nagrzewaniu się mieszkań czy pomieszczeń biurowych. Pewnie wiele osób zadaje teraz pytanie, jak jest to możliwe. Ciepło pozostaje przed szybą ( na zewnątrz). Dodatkowo markizy okienne to doskonała ochrona przed owadami.

Ogromną zaletą dla wielu ludzi jest fakt, że markiza okienna dodaje pożądanej prywatności. Przy czym daje widoczność na zewnątrz. Czego można chcieć więcej?

To doskonała alternatywa spełniająca funkcję klimatyzacji. Dzieje się tak dlatego, że jest ona energooszczędna, mało przyjazna, jak i również powodująca liczne alergie u użytkowników. Tutaj natomiast tego nie ma, ponieważ markizy okienne całą ciepłotę pozostawiają poza pomieszczeniem, na zewnątrz.

Ciekawostką jest, że materiał markizy w żaden sposób proporcjonalnie zaciemnia pomieszczenie. Oznacza to, że w odpowiednich proporcjach przyciemnia nasze mieszkanie bądź biuro a jednocześnie zapewnia doskonałą widoczność na zewnątrz.

okno

Trochę ciekawostek z życia markiz okiennych

Innowacją w markizach okiennych jest bez wątpienia panel fotowoltaiczny. Jest to inteligentny system stricte automatycznej obsługi markizy okiennej. Zatem w jaki sposób działa ukazywany mechanizm?

To niezwykle proste. Po pierwsze jest on zasilany całkowicie energią słoneczną. Po drugie panel fotowoltaiczny to pewien rodzaj czujnika. Jeżeli jest pochmurno roleta sama reguluje procent wpuszczenia ,,naturalnego” światła do pomieszczenia. Natomiast, gdy jest upalnie automatycznie zaciemnia biuro czy mieszkanie w celu odpowiedniego ochłodzenia.

Markizy okienne to prosty montaż!

Każda markiza okienna zakładana jest od zewnętrznej strony okna. Dokładniej mówiąc w wnęce szpaletowej. Istnieją dwa typy montażu: przykręcenie bezpośrednio do ramy okna bądź przymocowanie do wspomnianej wnęki szpaletowej.

Warto również wspomnieć o montażu połączonym z baterią solarną. Wtedy dużym plusem jest to, że występuje brak konieczności ingerencji w fasadę wybranego do tego budynku. Chwila montażu uświadomi nam, że markizy okienne są doskonałym połączeniem konstrukcji, aspektów ekologicznych, jak i również maksymalnej funkcjonalności.

Markizy – Ceny w sklepie internetowym

Markizy okienne – doskonały wybór!

Markizy okienne określane są doskonałym sposobem na spowodowanie chłodu w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również biurowych. Miejmy jednak na uwadze, że posiadają one dużą ilość zalet. W skład nich wchodzą między innymi otrzymanie prywatności oraz odpowiednie zacienienie pomieszczenia. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób pracujących wiele godzin przed komputerem. Ta grupa ludzi w niektórych momentach posiada tak zwany światłowstręt. Markiza okienna będzie dla nich zbawiennym rozwiązaniem.