Blog stylowe wnętrza

Porady wnętrzarskie, Nowości, Inspiracje, Recenzje
Piękno tkwiące w żaluzjach aluminiowych

Żaluzje aluminiowe określane są mianem ekskluzywnego systemu osłaniania okna. Posiadają zastosowanie do dużych oraz średnich okien. Świetnie nadają się zarówno do pomieszczeń biurowych, jak i do domu jednorodzinnego, czy bloku.

Odrobina luksusu a żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe są wystrojem, a jednocześnie osłoną okien kojarzącymi się z luksusem oraz wszystkim tym co ekskluzywne. Przy pomocy swoich właściwości to właśnie żaluzje umożliwiają na precyzyjną regulację światła pochodzącego z zewnątrz, a jednocześnie doskonale zatrzymują temperaturę oraz pozwalają uniknąć silnego nagrzewania się pomieszczenia domu, mieszkania, restauracji czy biura. Zróżnicowana gama kolorów zapewnia ogromną swobodę wyboru oraz dopasowania aluminiowych żaluzji do wystroju wnętrza, jak i również stolarki okiennej.

Należy podkreślić, że poszczególne elementy składowe przedstawianych żaluzji dopasowane są w aspekcie kolorystycznym do lamel. Poza tym żaluzje mogą zostać zamocowane do ściany i sufitu bądź zupełnie bezinwazyjnie przy użyciu fachowych uchwytów.

Współcześnie żaluzje aluminiowe są określane nowoczesnym systemem osłon okiennych. To właśnie on stanowi elegancki, a jednocześnie funkcjonalny element wystroju naszych wnętrz – zarówno dużych, jak i tych mniejszych. Nie należy zapominać, że żaluzje aluminiowe umożliwiają regulację naświetlenia przez płynne nachylenie wybranych piórek. Większość producentów proponuje w swojej palecie ofert różnorodną kolorystykę żaluzji aluminiowych o piórkach mających szerokość: 16 i 25, jak i również 50 mm.

zaluzje

Innowacja w obszarze żaluzji aluminiowych

To zupełna innowacja, bowiem piórka żaluzji aluminiowych przybierają odmienną od siebie formę. Mogą być one jednobarwne i dwustronnie kolorowe, jak i również drewnopodobne, a nawet perforowane. Współczesne żaluzje aluminiowe można idealnie dopasować do aranżacji naszych wnętrz.

Podkreśla się, że to właśnie żaluzje perforowane polecane są do biur, bowiem zapewniają doskonałą ochronę przed słońcem, a poza tym nie zaciemniają one całkowicie pomieszczeń. Przeznaczone do tego wieszaki umożliwiają tak zwany bezinwazyjny montaż przedstawianych żaluzji na ramie okiennej.

Wartym uwagi staje się fakt, iż zastosowanie prowadzenia żyłkowego skutkuje tym, iż żaluzja pozostaje zbliżona przy szybie również przy uchylonym oknie. Ciekawostką jest, że  dowolne ustawienie kąta położenia piór użytkownik zupełnie sam określa stopień zaciemnienia swojego wnętrza.

Krótko o montażu, czyli must have żaluzji aluminiowych

Nie da się ukryć, że montaż jest takim must have, jeżeli chodzi o żaluzje aluminiowe. Jednak ważną rzeczą jest to, iż można ten rodzaj osłon zamontować na różnego rodzaju oknach. Jest tutaj mowa o tych wykonanych z PCV, drewna czy nawet aluminium.

Miejmy na uwadze, że żaluzje aluminiowe są produkowane zgodnie z indywidualnym wymiarem przedstawionym poprzez Klienta, co jednocześnie gwarantuje perfekcyjne dopasowanie do naszego okna. Są one doskonałe do pomieszczeń, gdzie występuje wilgoć. Doskonale odnajdują się w łazience bądź kuchni. Nie ulegają one jakimkolwiek odkształceniom oraz są one odporne na oddziaływanie szeroko pojętej wilgoci.