Blog stylowe wnętrza

Porady wnętrzarskie, Nowości, Inspiracje, Recenzje
Rolety dzień i noc idealne do nowoczesnego wnętrza

Rozglądając się na rynku za wewnętrznymi osłonami okiennymi, szybko zorientujemy się, że wybór tego rodzaju akcesoriów jest ogromny. Z pewnością wartymi uwagi są rolety dzień i noc zdobywające w ostatnim czasie bardzo dużą popularność.

W czym tkwi sekret tego rodzaju rolet? Z pewnością swoją popularność zawdzięczają interesującemu wyglądowi, który nadaje wnętrzu charakteru. Kolejną zaletą jest ich uniwersalność i skuteczność. Pierwsza z wymienionych objawia się w ich dwufunkcyjności, rolety te dzięki użyciu do ich produkcji dwóch rodzajów materiału-przezroczystego i kryjącego- doskonale zastępują firany i zasłony. Materiał kryjący układa się w pasy, które ustawione są naprzemiennie do przezroczystych. Natomiast jeśli chodzi o skuteczność to ten rodzaj rolet zaciemnia pomieszczenie, szczególnie jeśli materiał posiada funkcję black out. Dzięki takiemu rozwiązaniu w dzień roleta osłania nas od spojrzeń ciekawskich sąsiadów natomiast w nocy od ulicznych świateł.

Ponadczasowy wzór jakim są pasy odnajdzie się, w każdym wystroju wnętrz. Jednak szczególnie powinien przypaść do gustu miłośnikom i posiadaczom wnętrz nowoczesnych. W połączeniu z bardzo modnym w ostatnim czasie kolorem szarym, białym bądź czarnym idealnie wpasuje się w charakter, każdego nowocześnie urządzonego pomieszczenia. Oferta kolorystyczna  znajdująca się na rynku jest bardzo szeroka, a dostępne barwy rolet zaczynają się od bieli, kończą na czerni, a pomiędzy wspomnianymi kolorami znajdziemy turkusy, zielenie, fiolety i wiele innych barw. Rolety dzień i noc z pewnością nie zakłócą spójnego nowoczesnego designu lecz idealnie go dopełnią.

przygotowanie do spania

Wyróżniamy trzy rodzaje rolet dzień i noc w kasecie, wolnowisząca lub roleta bez kasety, a ich montaż jest bardzo łatwy niezależnie od typu. Roletę w kasecie należy przykleić bezpośrednio na ramie okna, natomiast wolnowiszącą roletę montujemy do ściany lub sufitu, a roletę bez kasety montujemy do ramy okiennej za pomocą bezinwazyjnych haczyków lub mocnej taśmy.

Wysokiej jakości materiał użyty do ich produkcji sprawdzi się w każdym typie pomieszczenia. Dlatego bez obaw możemy zamontować rolety dzień i noc zarówno w salonie, kuchni czy łazience. Czyli po prostu tam gdzie istnieje taka potrzeba. Warto dodać, że wyboru możemy dokonać nie tylko co do koloru rolety, lecz także możemy dopasować do naszych potrzeb i wymagań gramaturę materiału użytego do produkcji naszej rolety. W ofercie firmy Knall klienci mają do wyboru tkaninę STANDARD. Tkanina „Secret” waga 131g/m2, 2 kolory: (biały, beżowy); PREMIUM. Tkanina „Secret” waga 131g/m2, 11 kolorów. Tkanina „Impress” waga 110g/m2, 16 kolorów. Tkanina „Magic” waga 80g-115g/m2, 9 kolorów. (biały, beżowy, brązowy, czarny, czerwony, niebieski, fioletowy, różowy, szary, zielony, żółty); EXCLUSIVE. Tkanina „Magic” waga 167g/m2, 11 kolorów. Tkanina „Imagine” waga 115g/m2, 7 kolorów. Tkanina „Elegance” waga 113g/m2, 11 kolorów. ( biały, beżowy, brązowy, czarny, czerwony, szary) oraz zaciemniającą tkaninę BLACK-OUT. Tkanina „Energy” waga 205g/m2, 6 kolorów. ( beżowy, brązowy, czarny, szary). Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://www.knall.com.pl/c55,Rolety-dzien-noc

Analizując jakość rolet dzień i noc z pewnością dojdziemy do wniosków, że będą one idealnie spełniały swoją funkcję, jednocześnie pięknie komponując się z naszymi nowoczesnymi wnętrzami i spełniając najwyższe standardy.