Blog stylowe wnętrza

Porady wnętrzarskie, Nowości, Inspiracje, Recenzje
Rolety zewnętrzne chroniące przed upałem

Tam gdzie w domach okna wychodzą na południe, w lecie pojawia się problem nadmiaru światła i przegrzania pomieszczenia. Aby pozbyć się takiego dyskomfortu, istnieje proste i sprawdzone narzędzie dostępne dla każdego – rolety. Prawidłowo dobrane zasłony tego typu w oknach nie tylko ochronią pomieszczenie przed aktywnym słońcem, ale także zapewnią miły chłód w upalne dni.

Zalety rolet przeciwsłonecznych

Zanim zastanowimy się, które rolety lepiej chronią przed słońcem, zwróćmy uwagę na ich główne zalety. Dlaczego wiele osób wybiera rolety zamiast zwykłych zasłon? To przede wszystkim wygoda. Rolety są proste zarówno w samodzielnym montażu, jak i w użytkowaniu. Osłaniając pomieszczenie przed promieniami palącego słońca, rolety jednocześnie nie utrudniają przenikania powietrza. Zwłaszcza jeśli chodzi o zasłony lamelowe. Rolety zawsze można dobrać tak, aby pasowały aranżacyjnie do wnętrza, współgrały z wystrojem pomieszczenia. Dziś można kupić rolety przeciwsłoneczne do okien wykonane z różnych materiałów: plastikowe, drewniane, tkaninowe, bambusowe, aluminiowe, plisowane itp.

Rolety poziome

Wiele osób wybiera tę konkretną opcję, ponieważ rolety tego typu są trwałe i praktyczne. Zaletą takich rolet jest to, że w razie potrzeby można zostawić otwarty parapet, co jest bardzo cenione choćby ze względu na rośliny. Ponadto rolety te można wygodnie regulować, dzięki czemu możesz wpuścić do pomieszczenia tyle światła, ile potrzebujesz.

Rolety pionowe

Tego typu rolety wyglądają bardziej stylowo i są łatwe w użyciu. To świetna alternatywa dla klasycznych zasłon, ponieważ mogą zasłonić cały otwór okienny. Rolety pionowe wykonane są z tworzywa sztucznego, aluminium lub tkaniny, dzięki czemu dobór odpowiedniego modelu, który idealnie wpasuje się we wnętrze – jest bardzo prosty. Oprócz pięknego wyglądu rolety zewnętrzne doskonale chronią przed słońcem.

Zasłony rzymskie

Są bardzo skuteczne, zwłaszcza jeśli istnieje potrzeba nie tylko ochrony pomieszczenia przed promieniami słonecznymi, ale także aranżacji pomieszczenia. To prostokątne płótno, które po dopasowaniu składa się na sekcje. Rolety rzymskie wykonane są z jedwabiu, bawełny i lnu.

nowoczesna willa

Rolety plisowane

Jeśli estetyczny wygląd zasłon ma dla ciebie kluczowe znaczenie, to wersja plisowana będzie doskonałym wyborem. Cienkie fałdy (nie więcej niż dwa cm każda) nadają roletom wdzięk, co jest ważne dla wnętrza pokoju. Ponadto zasłony plisowane są bardzo łatwe w pielęgnacji, a łatwość użytkowania pozwala uzyskać niezawodną ochronę przed aktywnym światłem słonecznym.

Rolety bambusowe

Rolety zewnętrzne wykonane z bambusa od razu rzucają się w oczy, ponieważ użycie drewna w wystroju pomieszczenia jest modne i oryginalne. Najlepiej sprawdza się wersja pionowa, która zwija się jak prostokątna rolka i delikatnie rozprasza światło po pomieszczeniu. Rolety bambusowe mają tylko jedną wadę – są dość ciężkie.

Gęste rolety kasetowe

Kurtyny kasetowe przylegają bardzo blisko okien, dzięki czemu ilość promieni słonecznych zostaję maksymalnie ograniczona. Ogromny asortyment wzorów pozwala dobrać rolety do dowolnego projektu. Ta opcja jest szczególnie dobra w przypadku dużych okien i przeszklonych loggii.