Blog stylowe wnętrza

Porady wnętrzarskie, Nowości, Inspiracje, Recenzje
3 najpopularniejsze rodzaje foteli biurowych – Wybieramy fotel do pracy

Wielu z nas coraz j większą część czasu spędza przy biurku (zmusza do tego praca lub chęć spędzania czasu wolnego przy komputerze). Dlatego tak ważne jest aby dobrać odpowiedni fotel do biurka. Dzięki temu zagwarantujemy sobie komfort pracy ale także zdrowie.

Aby wybrać właściwy fotel musimy mieć świadomość na jakie elementy musimy zwrócić uwagę:

  1. Regulowana wysokość siedziska tak aby móc dostosować je do wzrostu,
  2. Wyprofilowane oparcie, które pozwoli na odpowiednie podparcie kręgosłupa. Dobrym rozwiązaniem jest także zwrócenie uwagi na to aby fotel miał dodatkowy zagłówek,
  3. Regulacja kąta pochylenia oparcia i podłokietników, dzięki czemu możliwe jest przyjęcie najbardziej komfortowej pozycji, zarówno do pracy jak i podczas chwilowego relaksu,
  4. Dobrze aby fotel był obrotowy i na kółkach, co znacznie ułatwia pracę np. podczas konieczności przemieszczenia się,
  5. Odpowiednie obicie, co oznacza, że należy wybrać takie krzesło, które będzie łatwe do utrzymania w czystości a jednocześnie będzie atrakcyjne.

Fotele kubełkowe

Rynek proponuje bogatą ofertę różnych rodzajów foteli biurowych. Wśród nich, coraz większą popularnością cieszą się tzw. fotele kubełkowe. Swoją formę zawdzięczają tzw. siedzeniem kubełkowym wykorzystywanym w samochodach. Fotele kubełkowe świetnie sprawdzają się dla osób, które pracują w sposób dynamiczny i często przemieszczają się aby móc sięgnąć po dokumenty umieszczone w różnych miejscach jak i dla amatorów gier komputerowych. Komfort siedzenia zapewnia konstrukcja fotela, w którym ciało osoby siedzącej wpasowuje się w siedzenie i boki fotela. Ponadto tego typu fotele mają często odpowiednio wyprofilowaną część oparcia dając dzięki temu jeszcze większy komfort korzystania.

fotel biurko

Drewniane krzesła

Nieco innym rodzajem fotela biurowego jest drewniane krzesło. Tego rodzaju krzesła są wyjątkowo eleganckie i trwałe. Ponadto posiadają ergonomiczne oparcie dzięki czemu gwarantują prawidłową pozycję podczas siedzenia. Decydując się na zakup krzesła drewnianego warto zwrócić uwagę na to aby było ono stabilne oraz posiadało odpowiedni rozmiar siedziska. Dodatkowym atutem tego rodzaju krzesła jest to, że pasuje zarówno do eleganckiego gabinetu jak domowego biura zaaranżowanego w stylu skandynawskim lub minimalistycznym.

Krzesła obrotowe

Kolejną propozycją jest krzesło obrotowe. Ważne aby tego rodzaju krzesła były solidne i trwałe dlatego istotnym jest aby zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostało wykonane. W zależności od naszych potrzeb należy dobrze przemyśleć wybór krzesła do biurka. W przypadku problemów zdrowotnych ważnym jest aby wybrać to z atestem medycznym. Ponadto warto dopasować taki fotel do wagi i wzrostu osoby, która będzie z niego korzystała. Design krzesła uzależniony jest od godzin spędzonych za biurkiem; im więcej czasu tym takie krzesło powinno swoją konstrukcją, formą i możliwościami regulacji dawać więcej komfortu. Nie mniej jednak, bez względu na to jaki rodzaj krzesła wybierzemy to wraz z praktycznym biurkiem powinny tworzyć duet, który zapewni nam idealne warunki pracy.

laptop i biurko

Omawiane wyżej rodzaje foteli i krzeseł biurowych możemy znaleźć w wielu sklepach internetowych, które z reguły oferują różnorodną paletę tego rodzaju mebli. Wśród nich znajdziemy między innymi cieszący się nienaganną opinią fotel Relax. Fotel jest połączeniem wygody i sportowego designu z eleganckimi elementami. Całość jest obficie tapicerowana oraz obszyta miękką skórą ekologiczną w jasnym kolorze (w wybranych miejscach jest perforowana). Charakteru dodają czarne elementy oraz podłokietniki i podstawa pomalowane na czarny połysk. Co ważne, fotel posiada specjalny siłownik umożliwiający regulację siedziska oraz oparcia (fotel wyposażony jest w tzw. mechanizm TILT). Zgodnie z powyższym fotel Relax można zaliczyć do wysokiej jakości mebli tego typu, który nadaje się do długotrwałej pracy przy biurku jak i niezastąpiony jest podczas chwilowego relaksu.