Blog stylowe wnętrza

Porady wnętrzarskie, Nowości, Inspiracje, Recenzje
Nauka i zabawa w jednym czyli wspólne składanie mebli

Kupiłeś meble w sklepie internetowym, zostały dostarczone w paczkach i teraz trzeba wszystkie poskładać. Dużo pracy Cię czeka, ale nie panikuj! Jeżeli masz rodzinę lub dziewczynę chętną do pomocy, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym!

Może nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale wspólne składanie mebli może zbliżyć ludzi, rodzinę, cementuje także związek – szczególnie jeżeli jesteś z kimś długo i masz zamiar z tą osobą spędzić resztę swojego życia. Wspólne składanie mebli to wzajemna pomoc, kooperacja w celu szybkiego i skutecznego złożenia wszystkich elementów. Nawet wspólne czytanie instrukcji montażowych i dopasowywanie elementów może przynieść wiele radości, jak również nauczyć kooperacji lub rozwinąć umiejętności strategicznego myślenia. Być może widziałeś czasem dzieciaki w przedszkolu, które wspólnie budowały z klocków piękne konstrukcje, ucząc się nowych umiejętności i rozwijając już zdobyte. Składanie mebli również uczy!

narzedzia

Każda tego typu praca, gdzie wymagane jest zaangażowanie kilku osób buduje lub ugruntowuje nić porozumienia i zaufania. Nie bez powodu socjologowie radzą, aby rodzice jak najczęściej pracowali wspólnie z dziećmi, spędzając z nimi czas ale jednocześnie przekazując swą wiedzę i ucząc pracy zespołowej – to w niej tkwi siła. Nie bez powodu mówi się, co dwie głowy to nie jedna, a co trzy to nie dwie i tak dalej. Teamwork to dzisiaj podstawa w wielu projektach, które odniosły ogromny sukces, a nauka przez zabawę zawsze będzie dużo lepsza od monotonnego nauczania.

Trzeba też w tym miejscu nadmienić, że satysfakcja z własnoręcznie złożonych mebli jest znacznie wyższa, aniżeli z mebli dostarczonych już w stanie gotowym. Po złożeniu mebli poczujesz ogromną satysfakcję i dumę, że zrobiłeś coś własnoręcznie, a jeżeli będą ci w tym pomagać dzieci, one również zaznają tego uczucia.

Małe rzeczy cieszą!

Zachęcam do obserwowania bloga i komentowania, jeżeli masz jakieś pytania chętnie na wszystkie odpowiem. Pozdrawiam!